Rola kobiet w przestrzeni publicznej w czasach kryzysów - program
- Szczegóły
- Kategoria: Konferencje
- Odsłony: 391
W załączeniu przedstawiamy program konferencji "Rola kobiet w przestrzeni publicznej w czasach kryzysów".
Prezes PTNP w Radzie Towarzystw Naukowych PAN
- Szczegóły
- Kategoria: Ogólne
- Odsłony: 170
Prof. dr hab. Magdalena Musiał-Karg – Prezes Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, powołana została do Rady Towarzystw Naukowych przy Polskiej Akademii Nauk, na kadencję 2023-2026.
Rada koncentruje się na działaniach związanych z wypracowaniem rozwiązań prawnych dotyczących statusu towarzystw naukowych i naukowo-technicznych oraz systemu finansowania społecznego ruchu naukowego w Polsce.
Badanie "Aktualny stan i przyszłość polskiej politologii"
- Szczegóły
- Kategoria: Ogólne
- Odsłony: 262
Szanowni Państwo,
będziemy zobowiązani za udział w badaniu pt. AKTUALNY STAN I PRZYSZŁOŚĆ POLSKIEJ POLITOLOGII W OCENIE BADACZEK I BADACZY.
Formularz znajduje się pod tym LINKIEM. Formularz można wypełniać do 19 marca br.
Formularz służy badaniu, jak polscy politolodzy i politolożki postrzegają swoją dyscyplinę naukową, jak widzą jej przyszłość oraz jakie są ich opinie dotyczące pożądanych kierunków zmian na jej gruncie. Państwa odpowiedzi pozwolą odtworzyć obraz przekonań dotyczących dyscypliny nauki o polityce i administracji, jej stanu i dalszego rozwoju. Badanie jest całkowicie anonimowe. Nie zbieramy danych osobowych respondentów. Informacje pozyskane dzięki niniejszemu formularzowi będą wykorzystane wyłącznie do przeprowadzenia analiz metanaukowych (badań nad dyscypliną nauki o polityce i administracji). Pozyskane dzięki Państwu informacje będą również podstawą do przygotowania opracowań naukowych.
Formularz składa się z 6 sekcji, zawierających łącznie 19 pytań (14 pytań zamkniętych, 5 pytań otwartych). Czas uzupełniania formularza to ok. 7-10 minut.
W razie potrzeby prosimy o kontakt z dr. Piotrem Obaczem (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Katedra Historii Polskiej Myśli Politycznej): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Konkurs na najlepszą pracę doktorską - edycja 2022
- Szczegóły
- Kategoria: ZG PTNP
- Odsłony: 601
Ogłaszamy kolejną odsłonę Konkursu Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych im. prof. Czesława Mojsiewicza na najlepszą pracę doktorską obronioną w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. W tej edycji zgłoszone mogą zostać prace obronione w 2022 roku, napisane w języku polskim lub angielskim. Nagrodą w Konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w postaci monografii zwartej.
Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Adam Marszałek. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca br., które prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Szczegóły w regulaminie Konkursu.
Spotkanie dyskusyjne „Granice a ograniczenia wolności wypowiedzi”.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogólne
- Odsłony: 474
Gorzowski oddział Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych zaprasza na spotkanie dyskusyjne zatytułowane „Granice a ograniczenia wolności wypowiedzi”.
Wprowadzenia w problematykę dokona dr hab. Agnieszka Demczuk kierownik Zespołu Badań Propagandy i Dezinformacji z Wydziału Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowania badawcze prof. Demczuk obejmują ochronę praw człowieka (w tym wolność wypowiedzi); społeczne, polityczne i prawne uwarunkowania społeczeństwa informacyjnego; rozwój elektronicznej administracji publicznej; koncepcje demokratycznego państwa prawa, reformy wymiaru sprawiedliwości po 1989 roku oraz propagandę i dezinformację. Prof. Demczuk jest autorką licznych publikacji naukowych, w tym m.in. książek: „SARS-CoV-2 i COVID-19. Plotki, dezinformacje i narracje spiskowe w polskim dyskursie publiczny” (2021) oraz „Wolność wypowiedzi w społeczeństwie informacyjnym” (2020). Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Termin: 23 stycznia 2023 r. (poniedziałek) Rozpoczęcie: godz. 18.00.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zgłoszenia. Powinno ono zawierać: imię, nazwisko, afiliację oraz adres email, na który ma zostać wysłany link umożliwiający udział w debacie. Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 22 stycznia 2023 r. do godz. 20.00 na adresy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Serdecznie zapraszamy!